Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
LU dokorantūras skolā – asoc. prof. Vjačeslava Kaščejeva lekcija „Augstas ietekmes publikāciju veidošana”

10.03.2017

Trešdien, 15. martā plkst. 16.30 Latvijas Universitātes (LU) galvenajā ēkā Raiņa bulvārī 19, 12. auditorijā uzstāsies Vjačeslavs Kaščejevs ar lekciju „Augstas ietekmes publikāciju veidošana”.

„Pētījumu rezultātu komunikācijas pamatforma vairumā nozaru ir zinātniskā publikācija. Zinātnisko žurnālu redaktori un recenzenti vērtē netikai rezultātu patiesumu un ticamību, bet arī to nozīmi un ietekmi. Jo lielāks ir žurnāla “prestižs” – jo lielāks slieksnis ir jāpārvar. Publikācija prestižā žurnālā bieži kalpo par kvalitātes zīmi, pēc kuras tiek vērtēti pētnieka sasniegumi un kapacitāte. ,” stāsta asoc. prof. Vjačeslavs Kaščejevs.

Šajā seminārā uz paša veiksmju un neveiksmju piemēra, lektors pastāstīs par būtiskāko, kam jāpievērš uzmanība, veidojot zinātniskā raksta kompozīciju, izvēloties žurnālu, komunicējot ar žurnāla redakciju un recenzentiem, utt. lai pēc iespējas skaidrāk komunicētu savu pētījumu rezultātu nozīmību un potenciālo ietekmi. Diskusijā ar semināra dalībniekiem tiks apspriests pētniecības nozaru specifikas un citu faktoru ietekme uz publikāciju atpazīstamību un neformālo vērtību.

Šī ir otrā nodarbība pilotprojektā, kura mērķis ir apbruņot topošos LU zinātņu doktorus ar katram zinātniekam nepieciešamajām atziņām un prasmēm, kas ir plašākas par profesionālās specializācijas jomu. Pilotprojektā piedalās Datorzinātnes, Fizikas, matemātikas un astronomijas, un Redzes zinātņu doktorantūras skolas.

Uz semināru aicināti visi interesenti. Doktorantūras skolu dalībnieki ir aicināti pirms semināra aizpildīt nelielu aptauju semināru cikla e-studiju vidē.