Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
http://businessaspects.co.uk/wp-content/uploads/2016/06/photodune-11586620-dyslexia-m.jpg
http://businessaspects.co.uk/wp-content/uploads/2016/06/photodune-11586620-dyslexia-m.jpg

Redzes zinātnes doktorantūras skolas lekcija par redzi, vizuālās informācijas apstrādi un lasīšanas traucējumiem
Ilze Laicāne
29.05.2017

6. jūnijā Redzes zinātnes doktorantūras skolā viesosies Alicja Brenk-Krakowska (Redzes zinātnes un optometrijas nodaļa, Adam Mickiewicz Universitāte, Poznaņa, Polija). Doktorantūras skolas nodarbībā „Redze, vizuālās informācijas apstrāde un lasīšanas traucējumi” tiks apskatīts, kā redzes kvalitāte un redzes uztveres procesi ietekmē mūsu lasītprasmi.

Alicja Brenk-Krakowska ir lektore Adam Mickiewicz Universitātē (Adam Mickiewicz University), Poznaņā, Polijā, kā arī darbojas kā praktizējošs optometrists. Studējusi Optiku un Optometriju Adam Mickiewicz Universitātē, maģistra darbu izstrādājusi Okulomotorās izpētes centrā, Nałecz Biokibernētikas un Biomedicīnas inženierijas institūta Biofizikalo mērījumu un attēlu apstrādes nodaļā. Lektores galvenās pētniecības intereses ir binokulārās redzes nestabilitāte, disleksijas attīstība, prizmu adaptācijas norise pieaugušiem disleksijas pacientiem un bērniem, kā arī disleksijas pacientu uzmanības procesi. Lai izvērtētu iepriekš minētos procesus, lektores galvenie pētniecības virzieni ir saistīti ar disleksijas, motoro traucējumu disleksijas gadījumos, lasīšanas traucējumu, binokulārās redzes, prizmatiskās adaptācijas, kā arī redzes un acu kustību izpēti.

 

Redzes zinātnes doktorantūras skolas lekcijā „Redze, vizuālās informācijas apstrāde un lasīšanas traucējumi” lektore pievērsīsies lasīšanas procesu nozīmei vizuālās informācijas uztverē. Ņemot vērā, ka mūsu apkārtējā vide satur ļoti daudz vārdu un verbālo simbolu (grāmatas, avīzes, internets, Facebook u.c.), lasīšana ir viens no galvenajiem avotiem, kā apgūt jaunas zināšanas, pieredzi un pat veidot draudzīgas attiecības. Tāpēc laba lasītprasmes apguve ir būtiska, lai cilvēks spētu pietiekami strauji un precīzi apgūt jaunu informāciju. Lekcijā tika apskatīts jautājums vai un kā redzes kvalitāte un redzes uztveres procesi ietekmē lasītprasmi.

 

Nodarbība notiks 2017. gada 6. jūnijā Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā Jelgavas ielā 1, 223. telpā no plkst. 16:30-18:00.

 

Nodarbībā aicināti piedalīties gan redzes zinātnes doktorantūras skolas dalībnieki, gan citi interesenti!

 

Papildus informācija: redzes-zinatne@lu.lv