Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
https://images.modelviewculture.com/wp-content/uploads/2016/03/16223828/lewis_eye.jpg
https://images.modelviewculture.com/wp-content/uploads/2016/03/16223828/lewis_eye.jpg

LU Redzes zinātnes doktorantūras skolā viesosies Dr. Mariano Gonzaless-Perezs (Mariano González-Pérez) no Komplutenses Universitātes Madridē
Ilze Ceple
11.09.2017

Pirmajās 2017./2018. akadēmiskā gada LU Redzes zinātnes doktorantūras skolas nodarbībās paredzēts apskatīt redzes korekcijas piemeklēšanas vadlīnijas pacientiem, kas ikdienā izmanto datoru un citas digitālās iekārtas, redzes funkciju izmeklēšanu izmantojot anketēšanu, kā arī acs akomodācijas procesu norisi.

Uzsākoties Latvijas Universitātes Redzes zinātnes doktorantūras skolas darbībai jaunajā akadēmiskajā gadā, 12. un 13. septembrī Latvijas Universitātes Redzes zinātnes doktorantūras skolā viesosies Dr. Mariano Gonzaless-Perezs (Mariano González-Pérez) no Komplutenses Universitātes Madridē (Complutense University of Madrid). Dr. Perezs ieguvis doktora grādu Optikā, Optometrijā un Redzes uztverē un šobrīd Komplutenses Universitātes Madridē pasniedz priekšmetus Klīniskajā Optometrijā un Binokulārajā redzē ne-šķielējošiem pacientiem, kā arī praktizē kā optometrists  Alain Afflelou optikā (Spānijā, Madridē).

Dr. Pereza galvenie pētniecības virzieni ir pacienta anketēšana kā metode redzes funkciju izmeklēšanā, redzes problēmu korekcija datorlietotājiem, kā arī acs semioloģija (ocular semiology). Balstoties uz šiem pētniecības virzieniem, Dr Mariano González-Pérez savā doktora darbā novērtēja iespējas izmantot Rasch modeli ar datoru saistīto redzes problēmu analīzei. Pētījumā gūtie rezultāti tika publicēti starptautiski recenzējamā žurnālā Investigative Ophthalmology and Visual Science.

Šobrīd Dr. Perezs savā pētniecībā sadarbojas ar Dr. Marku Rosenfildu (Mark Rosenfield, SUNY Optometry) and Dr. Magdalēnu Kortesu (Magdalena Cortés, Campus Bio-mèdico di Roma), kā arī pielāgo angliski veidoto konverģences nepietiekamības anketu Spānijas pacientiem, tādējādi izveidojot salīdzināmus testus pacienitiem, kas nepārzina angļu valodu.

                 Savas viesošanās laikā Latvijas Universitātē Dr. Perezs LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā pasniegs trīs lekcijas:

1.       Refrakcijas korekcijas piemeklēšana digitālo iekārtu lietotājiem, kuras ietvaros tiks apskatīts, kā noteikt un novērst ar iekārtu lietošanu saistītās sūdzības par redzi un acīm. Lekcija notiks 12. septembrī plkst. 12:30, 545.  auditorijā;

2.       Anketēšana kā optometriskās diagnostikas metode, kurā tiks apskatīti kritēriji, pēc kādiem ieteicams veidot anketas. Lekcija notiks 12. septembrī plkst. 16:30, 223. auditorijā;

3.       Acs akomodācijas fizioloģiskā optika, kuras ietvaros tiks apskatīta acs kā optiskais instruments, kā arī aprakstīts acs akomodācijas process. Lekcija notiks 13. septembrī plkst. 10:30, 217. auditorijā.

 

Lekcijās aicināti piedalīties visi redzes zinātnes doktorantūras skolas dalībnieki, kā arī citi interesenti.

Papildus informācija: redzes-zinatne@lu.lv