Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Redzes zinātnes doktorantūras skolā viesosies profesors Jüri Allik un asociētā profesore Kairi Kreegipuu no Tartu Universitātes Psiholoģijas institūta
Ilze Ceple
10.11.2017

Profesors Jüri Allik un asociētā profesore Kairi Kreegipuu (Tartu Universitāte, Igaunija) 14. novembrī Latvijas Universitātes Redzes zinātnes doktorantūras skolā pasniegs lekcijas par smadzeņu elektrisko signālu pielietojamību psiholoģijas pētījumos un redzes uztveri kā intuitīvu statistikas sistēmu.

Profesors Jüri Allik ir ieguvis zinātņu kandidāta grādu Psiholoģijā Maskavas Universitātē, Krievijā,  un Zinātņu doktora grādu psiholoģijā Tamperes Universitātē, Somijā. Profesora galvenie pētniecības virzieni ir psiholoģija, kognitīvās zinātnes, kognitīvā neirozinātne, starp-kultūru izpēte, personības izpēte un redzes uztvere. Profesora aktīvā pētnieciskā darbība ir vainagojusies vairāk kā 300 zinātniskajās publikācijās. Šobrīd profesors Jüri Allik ir Igaunijas Zinātņu akadēmijas biedrs un kopš 2000. gada arī Tartu Universitātes Psiholoģijas institūta vadītājs.

Asociētā profesore Kairi Kreegipuu ir Tartu Universitātes Psiholoģijas institūta vadošā pētniece eksperimentālajā psiholoģijā un veic kognitīvo procesu pētījumus gan laboratorijas apstākļos, gan ārpus laboratorijas. Asociētā profesore pēta arī cilvēku sniegumu atkarībā no organisma stāvokļa (piemēram, noguruma un emocijām) vai atkarībā no personības iezīmēm (piemēram, impulsivitātes). 

Profesora Jüri Allik un asociētās profesores Kairi Kreegipuu vadītās lekcijas Latvijas Universitātes Redzes uztveres doktorantūras skolā notiks 20117. gada 14. novembrī LU Dabas mājā Jelgavas ielā 1.

10:30-12:00  Smadzeņu elektrisko signālu pielietojamība psiholoģijas pētījumos (asoc. prof. Kairi Kreegipuu), 401. telpā

16:30-18:00 Redzes uztvere kā intuitīva statistikas sistēma (prof. Jüri Allik), 223. telpā.

Uz nodarbībām laipni aicināti gan doktorantūras skolas dalībnieki, kā arī visi interesenti.

 

Papildus informācija redzes-zinatne@lu.lv