Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Claude Monet "Water lilies"
Claude Monet "Water lilies"

Redzes zinātnes doktorantūras skolā notiks lekcija par acu slimību saistību ar mākslas darbu izstrādi
Ilze Ceple
19.12.2017

19. decembrī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā notiks redzes zinātnes doktorantūras lekcija, kuras tēma būs “Mākslinieku acis”. Lekciju vadīs optometriste, Tallinas Veselības aprūpes Koledžas Optometrijas programmas vadītāja Elo Ononen.

Elo Olonen ir ieguvusi maģistra grādu Optometrijā Latvijas Universitātē 2011. gadā, un šobrīd ir Tallinas Veselības aprūpes Koledžas Optometrijas programmas vadītāja. Elo Ononen jau vairāk kā 20 gadus darbojas optikas sfērā, no kuriem 15 gadus ir praktizējošs optometrists un aktīvi piedalās Igaunijas Optometristu asociācijas darbībā.  Lektores galvenie pētniecības virzieni ir cilvēka fizioloģija, optometrista profesionālā darbība, bērnu aprūpe un dažādu profesiju saistība ar optometriju.

Lekcijas “Mākslinieku acis” ietvaros Elo Ononen apskatīs redzi kā mākslinieku darba rīku un kā redzes izmaiņas ietekmē mākslinieku sniegumu. Analizējot dažādus mākslas darbus, nav viegli izšķirt noteiktu acs struktūru izmaiņu pazīmes no mākslinieka radošās izpausmes, taču gadījumos, kad ir zināma diagnoze par noteiktām acu saslimšanām, ir iespējams analizēt šo slimību radīto ietekmi uz redzes uztveri. Lekcija palīdzēs izprast redzes procesus un dos ieskatu mākslas darbu izstrādē.

Uz nodarbību laipni aicināti gan doktorantūras skolas dalībnieki, kā arī visi interesenti.

Nodarbība notiks 2017.gada 19. decembrī, plkst.16:30 Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā (Jelgavas ielā 1) 223.telpā.

Papildus informācija redzes-zinatne@lu.lv